Jednání XXVIII. sněmu Agrární komory ČR dne 5.11.2019 v Brně

/ Aktuality / Jednání XXVIII. sněmu Agrární komory ČR dne 5.11.2019 v Brně

Dne 5.11.2019 se v pavilonu Rotunda BVV uskutečnilo v Brně jednání XXVIII. sněmu Agrární komory ČR. Programem jednání sněmu byla úprava statutárních dokumentů Agrární komory ČR a příprava primárních voleb v obou sněmovnách. 

Představenstvo Agrární komory svolalo na 5.11.2019 do pavilonu Rotunda v Brně jednání XXVIII. sněmu Agrární komory ČR. Programem jednání sněmu byla úprava základních dokumentů Agrární komory ČR a příprava primárních voleb v obou sněmovnách a volebního XXIX. sněmu Agrární komory ČR.

Jednání XXVIII. sněmu Agrární komory ČR schválilo změnu příspěvkového řádu, článku 5, odst.1. Minimální výše příspěvku potřebnou k vyslání 1 delegáta na sněm byla upravena na rozmezí do 60 tis. Kč. Nárok na každého dalšího delegáta  vznikne při odvedení každých dalších 60 tis. Kč. 

Dále byla schválena změna Statutu Agrární komory ČR článku 9, odst. 2. Stávající počet 6 viceprezidentů byl snížen na původní počet dvou vicepresidentů. V současné době jsou členy představenstva AK ČR tři viceprezidenti za sněmovnu všeobecnou a tři za sněmovnu společenstev, z nichž je jeden zároveň předsedou sněmovny všeobecné a jeden zároveň předsedou sněmovny společenstev. 


Publikováno: 5. 12. 2019 Autor: Josef Pojer Sekce: Aktuality