Novela vyhlášky č. 76/2003 Sb.

/ Aktuality / Novela vyhlášky č. 76/2003 Sb.

Zástupci ČMCS a Mze se sešli dne 17. června 2020 k projednání návrhů na změny vyhlášky č. 76/2003 Sb., kterou se stanoví požadavky pro přírodní sladidla, med, cukrovinky, kakaový prášek a směsi kakaa s cukrem, čokoládu a čokoládové bonbony.

Dne 17. června 2020 se na ministerstvu zemědělství sešli zástupci Českomoravského cukrovarnického spolku s pracovníky Odboru polních plodin a Odboru potravinářského k odborné diskuzi na téma potřebných změn vyhlášky č. 76/2003 Sb., kterou se stanoví požadavky pro přírodní sladidla, med, cukrovinky, kakaový prášek a směsi kakaa s cukrem, čokoládu a čokoládové bonbony.

Zástupci cukrovarníků v diskuzi přednesli své návrhy na úpravy této normy, aby byla v souladu nejen s ustanoveními legislativních norem EU, ale i s výrobní a obchodní praxí v cukrovarnickém sektoru. Na jednání bylo dohodnuto, že bude po písemném zaslání přednesených připomínek a návrhů vyhotovena pracovní podoba novely vyhlášky, která bude znovu zaslána cukrovarníkům k nahlédnutí. Následně ukončení celého přípravného procesu bude norma puštěna do připomínkového řízení v rámci běžného legislativního procesu.


Publikováno: 21. 7. 2020 Autor: Josef Pojer Sekce: Aktuality