Setkání cukrovarníků s prezidentem Agrární komory ČR

/ Aktuality / Setkání cukrovarníků s prezidentem Agrární komory ČR

Setkání cukrovarníků s prezidentem Agrární komory ČR

Dne 3. července 2020 se v pražském sídle Agrární komory ČR uskutečnilo pracovní setkání zástupců Českomoravského cukrovarnického spolku (ČMCS) s novým prezidentem Agrární komory ČR ing. Janem Doležalem. Zástupci cukrovarníků v krátkosti seznámili nového prezidenta Agrární komory ČR s aktuálním stavem cukrovarnického sektoru v ČR, jakož i s poroblémy, kterým musí cukrovarnický sektor po období celosvětového prudkého poklesu cen cukru čelit. 

V průběhu setkání s novým prezidentem Agrární komory ČR informovali zástupci výrobců cukru v ČR o aktuálním stavu cukrovarnického sektoru v ČR a EU. V krátké prezentaci představili český cukrovarnický průmysl za uplynulé období až do současné výkonnosti a podoby.

V průběhu diskuze byla projednávána zásadní témata pro budoucnost pěstování cukrové řepy v ČR a zachování udržitelného pěstování cukrové řepy a výroby cukru v ČR. Prezident Agrární komory ČR ubezpečil cukrovarníky o tom, že Agrární komora ČR bude i v budoucnu brát pěstování cukrové řepy jako jednu z cílových priorit při jednání o budoucnosti SZP v EU. Dále ubezpečil cukrovarníky, že Agrární komora ČR bude podporovat ponechání cukrové řepy v systému citlivých komodit s podporou, která bude reálně dosažitelná. 

Na závěr jednání bylo konstatováno, že spolupráce Agrární komory ČR a ČMCS bude i nadále pokračovat s cílem dosáhnout co nejlepších podmínek pro udržitelné pěstování cukrové řepy a návazné výroby cukru v ČR. 


Publikováno: 21. 7. 2020 Autor: Josef Pojer Sekce: Aktuality