Tereos TTD, a.s. zahajuje výrobu dezinfekce Anti-COVID

/ Aktuality / Tereos TTD, a.s. zahajuje výrobu dezinfekce Anti-COVID

Tereos TTD, a.s. zahajuje výrobu dezinfekce Anti-COVID

Největší výrobce cukru a lihu akciová společnost Tereos TTD reaguje na nedostatek dezinfekčních prostředků v ČR, který nastal v důsledku celosvětové pandemie viru SARS-Cov-2 a zahájila výrobu dezinfekce Anti-COVID. První dodávky budou expedovány od pondělí 23.3.2020. 

Akciová společnost Tereos TTD reaguje na aktuální situaci a začíná vyrábět dezinfekční prostředky, první chce uspokojit nemocnice a potravinářské podniky

Tereos TTD, a.s. jako největší výrobce lihu v České republice, který slouží jako základní surovina pro výrobu dezinfekčních prostředků, začíná v souladu se specifikací Ministerstva zdravotnictví ČR a Světové zdravotnické organizace vyrábět dezinfekční prostředek Anti-COVID. Výrobou dezinfekce Anti-COVID tak reaguje na situaci na trhu, kdy je dezinfekčních prostředků nedostatek, a snaží se svým malým dílem přispět k ochraně veřejného zdraví a pomoci s bojem proti pandemii onemocnění Covid-19.

„Jsem nesmírně hrdý na naše zaměstnance, kteří během několika dní dokázali zorganizovat výrobní kapacity tak, abychom mohli Anti-COVID začít vyrábět. Poděkování patří také Ministerstvu zemědělství ČR, Ministerstvu zdravotnictví ČR a Celnímu úřadu pro Pardubický kraj, s jejichž pomocí jsme dokázali během neuvěřitelných dvou dnů vyřídit veškerá potřebná povolení,“ uvedl generální ředitel společnosti Tereos TTD Oldřich Reinbergr.

Společnost chce přednostně uspokojit především poptávku nemocnic, dalších zdravotnických zařízení a potravinářských podniků. Expedice přípravku bude připravena od pondělí 23. března v lihovaru Dobrovice u Mladé Boleslavi, nejprve do 1000 litrových IBC obalů se specifikací ADR, později i v menších baleních po 100 a 20 litrech.

Společnost i nadále zásobuje lihem i další výrobce dezinfekčních prostředků v České republice.

V případě zájmu je třeba kontaktovat:

Martina Kalinová

obchodní manažer

tel.: +420 602 405 713

email: mkalinova@tereos.com

 

 


Publikováno: 20. 3. 2020 Autor: Josef Pojer Sekce: Aktuality